  • Y1172909R000B0R
Y1172909R000B0R
advertisement
Manufacturer No:
Y1172909R000B0R
HK JDW NO:
890-Y1172909R000B0R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR VSM Series, Metal Foil, 909Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1172909R000B0R
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VSM
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    909Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm