  • Y1189121K000VR0L
Y1189121K000VR0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1189121K000VR0L
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y1189121K000VR0L
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 121kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1189121K000VR0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.005%
  • Temperature Coefficient
    2 ppm/°C
  • Resistance
    121kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Height
    8.28mm
  • Length
    7.62mm