  • Y4062250R000A0W
Y4062250R000A0W
advertisement
Manufacturer No:
Y4062250R000A0W
HK JDW NO:
890-Y4062250R000A0W
Package:
0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
Y4062250R000A0W
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRSH
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm