  • YB16WSKW01-2CF05-JB
YB16WSKW01-2CF05-JB
advertisement
Manufacturer No:
YB16WSKW01-2CF05-JB
HK JDW NO:
558-YB16WSKW01-2CF05-JB
Step5Bar-code shipping tag
YB16WSKW01-2CF05-JB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Bushing, Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Square, Button
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Clear (White Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    5VDC