  • YC124-FR-0740R2L
YC124-FR-0740R2L
advertisement
Manufacturer No:
YC124-FR-0740R2L
HK JDW NO:
898-YC124-FR-0740R2L
Datasheet:
YC124-FR-0740R2L
Description:
Quantity:
In Stock : 3329
Step5Bar-code shipping tag
YC124-FR-0740R2L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    40.2Ohm
  • Working Voltage
    50V
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm