  • YC124-JR-0727RL
YC124-JR-0727RL
advertisement
Manufacturer No:
YC124-JR-0727RL
HK JDW NO:
898-YC124-JR-0727RL
Datasheet:
YC124-JR-0727RL
Description:
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804
Step5Bar-code shipping tag
YC124-JR-0727RL
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    25V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm