  • YC164-FR-07300RL
YC164-FR-07300RL
advertisement
Manufacturer No:
YC164-FR-07300RL
HK JDW NO:
898-YC164-FR-07300RL
Datasheet:
YC164-FR-07300RL
Step5Bar-code shipping tag
YC164-FR-07300RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm