  • YC164-FR-074K7L
YC164-FR-074K7L
advertisement
Manufacturer No:
YC164-FR-074K7L
HK JDW NO:
898-YC164-FR-074K7L
Datasheet:
YC164-FR-074K7L
Description:
YAGEO (PHYCOMP) YC164-FR-074K7L Fixed Network Resistor, 4.7 kohm, 50 V, 4 Elements, Isolated, 1206 [3216 Metric], 62.5 mW
Step5Bar-code shipping tag
YC164-FR-074K7L
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm