  • YC164-JR-0710KL
YC164-JR-0710KL
advertisement
Manufacturer No:
YC164-JR-0710KL
HK JDW NO:
898-YC164-JR-0710KL
Datasheet:
YC164-JR-0710KL
Description:
Res Thick Film Array 10KOhm 5% 200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
YC164-JR-0710KL
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Power Dissipation
    62.5mW
  • Number of Resistors
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm