  • YC164-JR-0724RL
YC164-JR-0724RL
advertisement
Manufacturer No:
YC164-JR-0724RL
HK JDW NO:
898-YC164-JR-0724RL
Datasheet:
YC164-JR-0724RL
Description:
Quantity:
In Stock : 10000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
YC164-JR-0724RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
  • Number of Circuits
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm