  • YC358LJK-0710KL
YC358LJK-0710KL
advertisement
Manufacturer No:
YC358LJK-0710KL
HK JDW NO:
898-YC358LJK-0710KL
Package:
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC358LJK-0710KL
Description:
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
YC358LJK-0710KL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    YC358
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm