  • YC358TJK076K8
YC358TJK076K8
advertisement
Manufacturer No:
YC358TJK076K8
HK JDW NO:
898-YC358TJK076K8
Package:
1225
Step5Bar-code shipping tag
YC358TJK076K8
  • Package / Case
    1225
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    -200200 ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V