  • YFF15SC1H101M
YFF15SC1H101M
advertisement
Manufacturer No:
YFF15SC1H101M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-YFF15SC1H101M
Package:
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor SURFACE MOUNT
Quantity:
In Stock : 17372
Step5Bar-code shipping tag
YFF15SC1H101M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L1.0XB0.55XH0.3 (mm)/L0.039XB0.022XH0.012 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Voltage
    50V
  • Current
    1A