  • YFF15SC1H470MT000N
YFF15SC1H470MT000N
advertisement
Manufacturer No:
YFF15SC1H470MT000N
HK JDW NO:
769-YFF15SC1H470MT000N
Description:
CAP FEEDTHRU 47PF 20% 50V 0402
Step5Bar-code shipping tag
YFF15SC1H470MT000N
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Insertion Loss
    30dB @ 2GHz ~ 6GHz
  • Length
    1mm
  • Width
    0.55mm