  • YFF18AC1H470MT0Y0N
YFF18AC1H470MT0Y0N
advertisement
Manufacturer No:
YFF18AC1H470MT0Y0N
HK JDW NO:
769-YFF18AC1H470MT0Y0N
Description:
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Step5Bar-code shipping tag
YFF18AC1H470MT0Y0N
    EAR99
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Current
    1A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    30dB @ 2GHz ~ 6GHz
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    YFF-AC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%