  • YFF18PC0J105MT0H0N
YFF18PC0J105MT0H0N
advertisement
Manufacturer No:
YFF18PC0J105MT0H0N
HK JDW NO:
769-YFF18PC0J105MT0H0N
Description:
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0603
Step5Bar-code shipping tag
YFF18PC0J105MT0H0N
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    YFF-P
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    4A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    12mOhm
  • Insertion Loss
    40dB @ 800kHz ~ 1GHz
  • Insertion Loss (dB)
    40 dB
  • Height
    889μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm