  • YFF21AC1E473MT0Y0N
YFF21AC1E473MT0Y0N
advertisement
Manufacturer No:
YFF21AC1E473MT0Y0N
HK JDW NO:
769-YFF21AC1E473MT0Y0N
Description:
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Step5Bar-code shipping tag
YFF21AC1E473MT0Y0N
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    YFF-AC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Current
    1A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    30dB @ 5MHz ~ 2GHz
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Height (Max)
    0.039 1.00mm