  • YK3061113000G
YK3061113000G
advertisement
Manufacturer No:
YK3061113000G
HK JDW NO:
48-YK3061113000G
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel; Through Hole Barrier Block Solder Tab YK306 0.300 7.62mm 3 Wall (Tri) 11 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK3061113000G
  • Mounting Type
    Chassis, Panel; Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    YK306
  • Feature
    Cover, Flange
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Pitch
    0.300 7.62mm