  • YK6161803000G
YK6161803000G
advertisement
Manufacturer No:
YK6161803000G
HK JDW NO:
48-YK6161803000G
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Tab YK616 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 18 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK6161803000G
    Select All
  • Top Termination
    Screws with Captive Plate
  • Terminal Screw Finish
    Zinc
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis, Panel
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    YK616
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Pitch
    0.394 10.00mm