Z0221524AECR50A5TR
Z0221524AECR50A5TR
899-Z0221524AECR50A5TR
44-LQFP
Modem Z02215 24.6MHz 44-LQFP
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
Z0221524AECR50A5TR Overview
There is a possibility of mounting PCBs on Surface Mount.It is embedded in the 44-LQFP package.In order for 4.5V~5.5V Supply Voltage to function normally, 4.5V~5.5V Supply Voltage must be present.Packing materials Tape & Reel (TR) are used.Related parts can be identified using Base Part Number Z02215.It is mounted on a Surface Mount-shaped stand.It operates at 24.6MHz Hz.
Z0221524AECR50A5TR Features
44-LQFP package
the frequency of 24.6MHz
Z0221524AECR50A5TR Applications
There are a lot of Zilog Z0221524AECR50A5TR Modems ICs & Modules applications.
- Precision geodetic measurement
- Home theater wiring-free
- Long-distance fiber optic network applications
- Bar, KTV wireless entertainment
- Portable radio
- WDM transmission
- Wireless interactive experience
- Televisions
- Interconnection between switches and computers
- Satellite ground stations and transmission stations
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
Z0221524AECR50A5TR
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Zilog899-Z0220516PSG196128-DIP (0.600, 15.24mm)2-3 Days-Add Compare
Zilog899-Z0220516SSG196128-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 Days-Add Compare
Zilog899-Z0220516SSGR364128-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Zilog899-Z0220516SSGR429228-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare