  • Z100-2-IS420-U
Z100-2-IS420-U
advertisement
Manufacturer No:
Z100-2-IS420-U
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-Z100-2-IS420-U
Package:
Datasheet:
Z100-2-IS420-U
Description:
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Z100-2-IS420-U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    5.3lbs 2.4kg
  • Published
    2012
  • Series
    Z+
  • Size / Dimension
    13.780Lx4.134W x 3.268 H 350.00mmx105.00mmx83.00mm
  • Feature
    Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Bench (AC to DC)
  • Power (Watts)
    200W
  • Power Rating
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Voltage - Supply
    85V~265VAC
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    100V
  • Wire/Cable Type
    Power Cord
  • Current - Output
    0A~2A
  • Output Power
    200W
  • Voltage - Output
    0V~100VDC
  • Current - Output 1
    2A
  • Display Type
    Digital
  • Number of Characters
    4 (2)
  • Ripple
    8mV
  • Voltage Regulation - Line
    2mV + 0.01%
  • Voltage Regulation - Load
    2mV + 0.01%
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.5% + 1 count
  • Current Regulation - Load
    5mA + 0.01%
  • Current Regulation - Line
    2mA + 0.01%
  • Height
    83.0072mm
  • Length
    350.012mm
  • Width
    105.0036mm