  • Z8F082ASJ020EG2156
Z8F082ASJ020EG2156
advertisement
Manufacturer No:
Z8F082ASJ020EG2156
HK JDW NO:
899-Z8F082ASJ020EG2156
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description:
8KB 8K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F082A 28 Pin 20MHz 28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Quantity:
In Stock : 12204
Step5Bar-code shipping tag
Z8F082ASJ020EG2156
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Series
    Encore!® XP®
  • Published
    2008
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F082A
  • Interface
    IrDA, UART, USART
  • Number of I/O
    23
  • RAM Size
    1K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V