  • Z8F2422VS020SC00TR
Z8F2422VS020SC00TR
advertisement
Manufacturer No:
Z8F2422VS020SC00TR
HK JDW NO:
899-Z8F2422VS020SC00TR
Package:
68-LCC (J-Lead)
Description:
24KB 24K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F2422 20MHz 68-LCC (J-Lead)
Quantity:
In Stock : 3575
Step5Bar-code shipping tag
Z8F2422VS020SC00TR
  • Package / Case
    68-LCC (J-Lead)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F2422
  • Interface
    I2C, IrDA, SPI, UART, USART
  • Number of I/O
    46
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V