  • Z8F4823FT020SC00TR
Z8F4823FT020SC00TR
advertisement
Manufacturer No:
Z8F4823FT020SC00TR
HK JDW NO:
899-Z8F4823FT020SC00TR
Package:
80-BQFP
Description:
48KB 48K x 8 FLASH eZ8 8-Bit Microcontroller Encore!® XP® Series Z8F4823 80 Pin 20MHz 80-BQFP
Quantity:
In Stock : 1201
Step5Bar-code shipping tag
Z8F4823FT020SC00TR
  • Package / Case
    80-BQFP
  • Number of Pins
    80
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Encore!® XP®
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    Z8F4823
  • Interface
    I2C, IrDA, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    48kB
  • Number of I/O
    60
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V