  • ZA120MASU2
ZA120MASU2
advertisement
Manufacturer No:
ZA120MASU2
HK JDW NO:
512-ZA120MASU2
Package:
120
Datasheet:
ZA120MASU2
Description:
Audio Indicators & Alerts FAST SPEED UP 75-85 dB 48-120 V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZA120MASU2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    75dB @ 48V, 61cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    0.5 ~ 8 PPS in 30 Sec
  • Diameter
    30.7mm
  • Height
    43.4mm
  • Height Seated (Max)
    2.234 56.75mm
  • Length
    56.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    120
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    ZA
  • Size / Dimension
    1.210Dia 30.74mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    120V
  • Technology
    Piezo
  • Ingress Protection
    NEMA 3R, 4X, 12
  • Frequency
    3.3kHz
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Supply Current
    40mA
  • Operating Mode
    Speed Up, Fast
  • Input Type
    AC, DC
  • Current - Supply
    40mA
  • Voltage Range
    48V~120V