  • ZC0204FKE0730K1
ZC0204FKE0730K1
advertisement
Manufacturer No:
ZC0204FKE0730K1
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-ZC0204FKE0730K1
Package:
1406
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 30.1kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZC0204FKE0730K1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1406
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    30.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C