  • ZC0207FKE074R7
ZC0207FKE074R7
advertisement
Manufacturer No:
ZC0207FKE074R7
HK JDW NO:
4800-ZC0207FKE074R7
Package:
0207
Step5Bar-code shipping tag
ZC0207FKE074R7
  • Package / Case
    0207
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):500
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    500V
  • Size Code
  • Rated Temperature
    70°C