  • ZRA245A01
ZRA245A01
advertisement
Manufacturer No:
ZRA245A01
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-ZRA245A01
Package:
TO-226-3
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel TO-226-3
Quantity:
In Stock : 14497
Step5Bar-code shipping tag
ZRA245A01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSIP-T3
  • Number of Outputs
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    2.45V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Analog IC - Other Type
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    120mA
  • Voltage - Output
    2.45V
  • Reference Type
    Shunt
  • Current - Cathode
    2mA
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.285mm