  • ZRA245N801TA
ZRA245N801TA
advertisement
Manufacturer No:
ZRA245N801TA
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-ZRA245N801TA
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ZRA245N801TA
Description:
IC VREF SHUNT 2.45V 8SOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZRA245N801TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Base Part Number
    ZRA245
  • Pin Count
  • Output Voltage
    2.45V
  • Output Type
    Fixed
  • Number of Channels
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    120mA
  • Reference Type
    Shunt
  • Min Output Voltage
    2.45V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    2mA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    65μVrms
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm