  • ZSPM4141AI1W33
ZSPM4141AI1W33
advertisement
Manufacturer No:
ZSPM4141AI1W33
HK JDW NO:
378-ZSPM4141AI1W33
Package:
DFN
Datasheet:
ZSPM4141AI1W33
Description:
Fixed PMIC 8 DFN
Quantity:
In Stock : 12782
Step5Bar-code shipping tag
ZSPM4141AI1W33
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    DFN
  • Number of Pins
    8
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    200mA
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Length
    2mm
  • Width
    2mm