  • ZV14K1206T201N
ZV14K1206T201N
advertisement
Manufacturer No:
ZV14K1206T201N
HK JDW NO:
762-ZV14K1206T201N
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ZV14K1206T201N
Description:
VARISTOR 22V 200A 1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZV14K1206T201N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    ZV
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    14V
  • Max Voltage Rating (DC)
    18V
  • Max Surge Current
    200A
  • Capacitance @ Frequency
    950pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    24.2V
  • Energy
    0.60J
  • Varistor Voltage (Min)
    19.8V
  • Varistor Voltage (Typ)
    22V
  • Maximum AC Volts
    14V
  • Varistor Voltage
    22V