  • ZWS150AF12
ZWS150AF12
advertisement
Manufacturer No:
ZWS150AF12
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-ZWS150AF12
Package:
Datasheet:
ZWS150AF12
Description:
Quantity:
In Stock : 12476
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZWS150AF12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    ZWS-AF (150W)
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.95W x 1.57 H 222.0mmx75.0mmx40.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.05303Vrms
  • Height
    40mm
  • Length
    222mm
  • Width
    75mm