  • ZWS150AF24/J
ZWS150AF24/J
advertisement
Manufacturer No:
ZWS150AF24/J
HK JDW NO:
778-ZWS150AF24/J
Package:
Datasheet:
ZWS150AF24/J
Step5Bar-code shipping tag
ZWS150AF24/J
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    18
  • Weight
    500g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    ZWS-AF (150W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.95W x 1.57 H 222.0mmx75.0mmx40.0mm
  • Type
    Enclosed
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    151.2W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Depth
    75mm
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    6.3A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Output Current
    6.3A
  • Output Power
    151.2W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    6.3A
  • Max Output Power
    151.2W
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.05303Vrms
  • Height
    39.878mm
  • Length
    222mm