  • ZWS150AF5
ZWS150AF5
advertisement
Manufacturer No:
ZWS150AF5
HK JDW NO:
778-ZWS150AF5
Package:
Datasheet:
ZWS150AF5
Description:
Quantity:
In Stock : 15098
Step5Bar-code shipping tag
ZWS150AF5
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2000
  • Series
    ZWS-AF (150W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.95W x 1.57 H 222.0mmx75.0mmx40.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
    Power Supply Modules
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    30A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.04242Vrms
  • Height
    40mm
  • Length
    222mm
  • Width
    75mm