  • ZWS240BP48/T
ZWS240BP48/T
advertisement
Manufacturer No:
ZWS240BP48/T
HK JDW NO:
778-ZWS240BP48/T
Package:
Datasheet:
ZWS240BP48/T
Description:
Quantity:
In Stock : 16716
Step5Bar-code shipping tag
ZWS240BP48/T
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    ZWS-BP (240W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.74W x 1.65 H 222.0mmx95.0mmx42.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    240W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Total Power Output-Max
    240W
  • Height
    42mm
  • Width
    84mm