  • ZWS50BAF-5/L
ZWS50BAF-5/L
advertisement
Manufacturer No:
ZWS50BAF-5/L
HK JDW NO:
778-ZWS50BAF-5/L
Package:
Datasheet:
ZWS50BAF-5/L
Description:
Switching Power Supplies 5V 10A, 50W W/ L bracket case
Step5Bar-code shipping tag
ZWS50BAF-5/L
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    18
  • Weight
    165.000008g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2011
  • Series
    ZWS50BAF (50W)
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 1.02 H 132.0mmx50.0mmx26.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Output Current
    10A
  • Output Power
    50W
  • Height
    25.908mm