  • ZWS75AF12
ZWS75AF12
advertisement
Manufacturer No:
ZWS75AF12
HK JDW NO:
778-ZWS75AF12
Package:
Datasheet:
ZWS75AF12
Step5Bar-code shipping tag
ZWS75AF12
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    ZWS-AF (75W)
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.17W x 1.26 H 222.0mmx55.0mmx32.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    75W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    6.3A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Total Power Output-Max
    75.6W
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.05303Vrms
  • Height
    32mm
  • Length
    222mm
  • Width
    55mm