  • ZWS75AF5/J
ZWS75AF5/J
advertisement
Manufacturer No:
ZWS75AF5/J
HK JDW NO:
778-ZWS75AF5/J
Package:
Datasheet:
ZWS75AF5/J
Description:
Quantity:
In Stock : 9769
Step5Bar-code shipping tag
ZWS75AF5/J
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    11
  • Weight
    290g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    ZWS-AF (75W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.17W x 1.26 H 222.0mmx55.0mmx32.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Depth
    55mm
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    15A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Output Current
    15A
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    15A
  • Max Output Power
    75W
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.04242Vrms
  • Height
    32.004mm
  • Length
    222mm