  • ZWX300/A2
ZWX300/A2
advertisement
Manufacturer No:
ZWX300/A2
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-ZWX300/A2
Package:
Datasheet:
ZWX300/A2
Description:
Quantity:
In Stock : 12392
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZWX300/A2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    58.000006g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    ZWX (300W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    9.84Lx4.65W x 1.50 H 250.0mmx118.0mmx38.0mm
  • Feature
    PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W 255W Forced Air
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    8A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    10A 6A 4A 8A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Voltage - Output 2
    5V
  • Voltage - Output 3
    12V
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    38.1mm
  • Width
    118mm