  • 00DF060.ZXFB
00DF060.ZXFB
advertisement
Manufacturer No:
00DF060.ZXFB
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-00DF060.ZXFB
Package:
Datasheet:
00DF060.ZXFB
Description:
FUSE HOLDER CARTRIDGE 600V 60A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
00DF060.ZXFB
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating (Amps)
    60A
  • Current Rating
    60A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Voltage
    600V
  • Number of Circuits
    1
  • Number of Poles
    1
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Fuse Size
    1.02Diax3.45L 26mmx88mm