  • 02013A8R0CAT2A
02013A8R0CAT2A
advertisement
Manufacturer No:
02013A8R0CAT2A
HK JDW NO:
66-02013A8R0CAT2A
Datasheet:
02013A8R0CAT2A
Description:
8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
02013A8R0CAT2A
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm