  • 02013C101JAT2A
02013C101JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
02013C101JAT2A
HK JDW NO:
66-02013C101JAT2A
Package:
0201
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 15701
Step5Bar-code shipping tag
02013C101JAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.33mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm