  • 02013J1R9ABSTR
02013J1R9ABSTR
advertisement
Manufacturer No:
02013J1R9ABSTR
HK JDW NO:
66-02013J1R9ABSTR
Description:
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
02013J1R9ABSTR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7/13 INCH
  • Depth
    325μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    225μm
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm
  • Length
    0.6mm