  • 02015J1R0PBSTR500
02015J1R0PBSTR500
advertisement
Manufacturer No:
02015J1R0PBSTR500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
5781-02015J1R0PBSTR500
Package:
0201
Datasheet:
02015J1R0PBSTR500
Description:
Cap Silicon 1pF 50V 0±30ppm/°C 0.02pF SMD 0201 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
02015J1R0PBSTR500
  • Package / Case
    0201
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.02pF
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Flat
  • Voltage
    50VDC