  • 0201BN101J500YT
0201BN101J500YT
advertisement
Manufacturer No:
0201BN101J500YT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-0201BN101J500YT
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
0201BN101J500YT
Description:
100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 9484
Step5Bar-code shipping tag
0201BN101J500YT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm