  • 0201YA3R3CAQ2A
0201YA3R3CAQ2A
advertisement
Manufacturer No:
0201YA3R3CAQ2A
HK JDW NO:
66-0201YA3R3CAQ2A
Datasheet:
0201YA3R3CAQ2A
Description:
3.3pF 16V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0201YA3R3CAQ2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Length
    609.6μm
  • Width
    304.8μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm