  • 02153.15MXSSEP
02153.15MXSSEP
advertisement
Manufacturer No:
02153.15MXSSEP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-02153.15MXSSEP
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
02153.15MXSSEP
Description:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM
Step5Bar-code shipping tag
02153.15MXSSEP
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.228Diax0.886L 5.80mmx22.50mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    22mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
  • Melting I2t
    43.255
  • DC Cold Resistance
    0.0283Ohms
  • Length
    22.5044mm