  • 0216.125VXP
0216.125VXP
advertisement
Manufacturer No:
0216.125VXP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0216.125VXP
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0216.125VXP
Description:
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM
Step5Bar-code shipping tag
0216.125VXP
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    216
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
  • Response Time
    Fast Blow
  • DC Cold Resistance
    3.675Ohms