  • 03450601ZX010
03450601ZX010
advertisement
Manufacturer No:
03450601ZX010
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-03450601ZX010
Package:
Datasheet:
03450601ZX010
Description:
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
03450601ZX010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    345
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect
  • Voltage - Rated
    250V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Current Rating
    20A
  • Contact Finish
    Tin
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Voltage
    600V
  • Number of Circuits
    1
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Fuse Size
    1/4Dia x 1 1/4L 6.35mmx32mm