  • 03453LF1HX020
03453LF1HX020
advertisement
Manufacturer No:
03453LF1HX020
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-03453LF1HX020
Package:
Datasheet:
03453LF1HX020
Description:
FUSEHOLDER KNOB 3AG FINGERGRIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
03453LF1HX020
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Material
    Brass, Tin
  • Number of Pins
    2
  • Body Material
    Glass, Thermoplastic
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    345
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    250V
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    20A
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Accessory Type
    Knob - Black
  • Number of Poles
    1
  • Diameter
    14.7mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    10.41mm